İade Koşulları

İade Koşulları

1. ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde ambalajı açmadan, ürünü kullanmadan, tahrip etmeden/bozmadan satın almaktan herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin vazgeçerek teslim aldığı şekli ile iade etme hakkına sahiptir.

2. Cayma hakkı süresi, ALICI’nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak ALICI, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir

3. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin cayma hakkı süresi dolmadan, yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile SATICI veya sağlayıcıya yöneltilmesi yeterlidir.

4. ALICI tarafından cayma bildiriminin yapılabileceği adres ya da e-posta bilgileri;

Ünvanı : Gurme Dünyası Gıda, Sanayi ve Ticaret – Dilek Çimen
(http:/www.mrandmrspopcorn.com.tr)

Adresi : Turban Cad. No:27/A Kilyos – Sarıyer/İSTANBUL
(Sarıyer Vergi Dairesi – 18799920454)

E-posta : info@ mrandmrspopcorn.com.tr

5. ALICI cayma bildirimini yapması sonrasında, ürünü taşıyıcı ARAS Kargo şirketi ile SATICI’ya gönderecektir.

6. SATICI’nın Yükümlülükleri;

6.1. SATICI, ALICI’nın cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde, varsa malın tüketiciye teslim masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri iade etmekle yükümlüdür.

6.2. SATICI, 7.4.1.de belirtilen tüm geri ödemeleri, ALICI’nın satın alırken kullandığı ödeme aracına uygun bir şekilde ve ALICI’ya herhangi bir masraf veya yükümlülük getirmeden tek seferde yapmak zorundadır.

6.3. Cayma hakkının kullanımında SATICI’nın iade için belirttiği taşıyıcı aracılığıyla malın geri gönderilmesi halinde, tüketici iadeye ilişkin masraflardan sorumlu tutulamaz. SATICI’nın ön bilgilendirmede iade için herhangi bir taşıyıcıyı belirtmediği durumda ise, ALICI’dan iade masrafına ilişkin herhangi bir bedel talep edilemez. İade için ön bilgilendirmede belirtilen taşıyıcının, tüketicinin bulunduğu yerde şubesinin olmaması durumunda SATICI, ilave hiçbir masraf talep etmeksizin iade edilmek istenen malın ALICI’dan alınmasını sağlamakla yükümlüdür.

7. ALICI’nın Yükümlülükleri;

7.1. SATICI malı kendisinin geri alacağına dair bir teklifte bulunmadıkça, ALICI cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren 14 gün içinde malı SATICI’ya ya da yetkilendirmiş olduğu kişiye geri göndermek zorundadır.

7.2. ALICI, cayma süresi içinde malı, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullandığı takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir.

8. Cayma Hakkının İstisnaları;

Ürünün ALICI veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişiye tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan malların iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmadığından bu durumda ALICI cayma hakkı talep edemez.

9. Taşıma sırasında hasar görmüş ürünler teslim alınmamalı ve taşıma şirketine hasar ile ilgili bir tutanak tutturulmalıdır. Ürüne zarar vermeyecek şekilde kutuda, ambalajda olabilecek küçük eziklerden dolayı ürün iade edilmelidir. Fakat ALICI tarafından teslim alındıktan sonra taşıma firmasının görevini yerine getirdiği sayılacaktır. ALICI tarafından kabul edilmeyen ürünün hasar tutanağı SATICI’ya ulaştırıldıktan sonra, SATICI en kısa sürede yeni ürünü ALICI’ya ulaştıracaktır.

10. Hatalı ürünler teslimat sırasında fark edilmeyip uygulamada meydana çıkan hatalı ürünlerin hataları ALICI tarafından belirtilerek fatura ve sipariş numaralarını içeren bir e-mail info@mrandmrspopcorn.com.tr adresine gönderilmelidir. İade gerekçesi SATICI tarafından uygun görülürse faturayı iade edilen ürün ile birlikte SATICI’ya gönderdikten sonra hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları SATICI’ya aittir.