Hakkımızda

Hikayemiz

Her şey patlamış mısıra olan tutkumuz ile başladı. Yanına bir de çikolata aşkımız eklenince bu iki tat neden birleşmesin dedik ve başladık lezzet dolu bir çalışmaya. En özel çikolataları, en taze mısır patlaklarımız üzerine erittik, karıştırdık, harmanladık ve bu birleşim ile tadına doyum olmaz bir atıştırmalık elde ettik.

1900’lü yılların başlarından beri Amerika başta olmak üzere, bir çok Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinden, Japonya ve Çin gibi Uzakdoğu ülkelerine kadar çok yaygın olarak tüketilmekte olan patlamış mısırın bu tatlı halini biz şimdi Türkiye’de, “sağlığınız önceliğimiz” prensibi ile; (GDO analiz raporumuzu görmek için tıklayınız.)

Sütlü çikolatalı

çilekli

karamelli

ve

çedar peynirli

çeşitleriyle sizlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz...

Mr.&Mrs. PopcornPatlamış Mısırın Faydaları

Patlamış mısırı herhalde sevmeyen yoktur. Eğlence mekânlarında, sinemalarda, misafir geldiği zaman ikramlarda elimizden düşürmediğimiz ve büyük küçük hepimizin sevdiği bir lezzet olan patlamış mısır, yapılan bilimsel araştırmalarda insan sağlığına olumlu etkilerinin olduğunu gösterdi.

Patlamış mısırın içinde meyve ve sebzelerde bol miktarda bulunan “polyphenol” antioksidan maddesine rastlanmaktadır. Bu madde, kalp hastalıkları, kanser gibi hastalıklarla mücadelede, vücudun direncini artırmaya yardımcı olması ile biliniyor. Diğer faydalarını da şu şekilde sıralayabiliriz;

Mısır Sindirim Sistemi İçin Sağlıklıdır
Mısır hem çözünür hem de çözünmez lif ve diyet lifi içermektedir. Bu özelliğinden dolayı vücutta kolesterol emilimine yardımcı olur ve bunun bir sonucu olarak bağırsak sendromu, ishal gibi sorunların oluşmasına engel olabilir.

Mısır Anemiyi Önler
Aneminin meydana çıkmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi B12 ve folik asitlerin vücutta yetersiz miktarda olmasıdır. Mısır, içerdiği B12 ve folik asit ile aneminin oluşumunu engeller.

Mısır Enerjiyi Arttırır
Mısır, uzun vadeli enerjiyi yüksek miktarda içerdiği karbonhidratlar sayesinde artırır. Mısırın bu özelliği aynı zamanda beyin ve sinir sistemi sağlığını korumak için de önemlidir.

Mısır Güçlü Bağ Dokusu Sağlar
Bağ dokusu kemikler, bağ, tendon, kas ve kıkırdaklardan oluşur. Mısır bağ dokusunu güçlendiren mineraller içermektedir. Bağ dokusu sağlığı için mısır ayrıca manganez içermektedir. Bir bardak mısır günlük manganez ihtiyacının %12’ni içerir. Ayrıca mısırın içerdiği, demir, bakır, fosfor gibi maddeler de bağ dokusu sağlığı için önemlidir.

Mısır Göz Sağlığını Korur
Mısırın sarı çekirdekleri görüş merkezinde oluşabilecek makula dejenerasyonu, yani görme bozukluğu riskini azaltan karotenoidler denen maddeler içerir. Mısırın içerdiği A vitamini sayesinde uzun vadede göz sağlığını korur.

Mısırın Cilt ve Saç Sağlığına Faydaları
Mısır cilt bakımı ürünlerinde ve kozmetik ürünlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Mısır, cilt sağlığını koruyan birçok mineral, vitamin ve bileşen içermektedir.